Kodėl kai kurie rašo didžiosiomis raidėmis?

Labai dažnai sulaukiu klausimo apie žmones rašančius tik didžiosiomis raidėmis. Jų raštas panašus į plakatą arba nesibaigiantį skelbimą skelbimų lentoje.

Ar galima analizuoti žmogaus rašančio didžiosiomis raidėmis asmenybę? Reikia pripažinti, kad tokie žmonės suteikia kiek mažiau įdomios bazinės informacijos grafoanalizei. Jei grįžtume į grafologijos kertinius asmenybės nustatymo principus, visuomet prisiminsime apie ranka rašyto teksto trys zonas, pagal kurias grafologas konstruoja rašiusiojo psichologinį portretą. Suprantama, rašytas tik didžiosiomis raidėmis tekstas minėtų zonų neturi- ten tik viena vienintelė zona. Tačiau yra smulkmenų, padedančių ir didžiosiose raidėse aptikti svarbios informacijos apie rašiusio asmens charakterį. Tai raidžių detalių sujungimas, teksto ritmika, pasvyrimas, dydis ir rašto proporcijos, lyginant su asmens parašu, jei toks yra šalia.

didziosios raides web

 

 

 

 

Trumpai rašančius didžiosiomis raidėmis galima apibūdinti kaip ganėtinai uždarus žmones. Su tokia persona galite kelerius metus dirbti vienoje patalpoje, bet, paklausti apie jo asmenybę, nelabai ką turėsite pasakyti. Priežastis paprasta- jie nenoriai dalinasi informacija apie save, savo tikruosius pomėgius ir asmeninio gyvenimo detales. Jie jaučiasi nejaukiai kalbėdami apie save, santūriai viešumoje reiškia savo tikras emocijas, dažnai turi kompleksų, kuriuos stropiai slepia nuo aplinkinių. Emocionalus šių žmonių veidas paslėptas po kontroliuojama kauke. Žinoma, tai nereiškia, kad tai beširdžiai ar bejausmiai sutvėrimai. Tiesiog dėl tam tikrų jų gyvenime nutikusių įvykių šios asmenybės nelinkusios atvirauti juos supantiems žmonėms. Jie daugiau atsiveria labiau artimiems žmonėms, kuriuos įsileidžia į savo gyvenimą.

Rašymo didžiosiomis raidėmis priežasčių reikėtų ieškoti šių žmonių praeityje. Neretas tokią rašymo manierą “atsineša” iš mokyklos, t.y vaikystės laikų. Nors pradinėse klasėse visi mokosi rašyti mažosiomis, o didžiosiomis raidėmis įprastai tik pradeda naują sakinį, vėlesnėse klasėse pradėjus formuotis asmenybei, kai kurie jauni žmonės “persijungia” į rašymą didžiosiomis. Pabendravus su “didžiųjų” raidžių „gerbėjais“ labai dažnai paaiškėja vaikystėje patirti įvairus psichologiniai išgyvenimai ar net traumos.

Įdomu tai, kad paprašyti parašyti keletą sakinių mažosiomis raidėmis šie žmonės tvirtina atsipalaiduojantys ir tuo momentu jaučiasi lyg laisvesni, tačiau grįžę į jiems įprastą aplinką vėl rašo didžiosiomis.

us navy web

 

 

 

 

 

 

 

 

 

JAV kariniame jūrų laivyne svarbūs dokumentai ir pranešimai tik didžiosiomis raidėmis rašomi nuo 1850 metų, atsiradus raidiniam telegrafo aparatui. Juo buvo galima informaciją siųsti tik parašytą didžiosiomis raidėmis. Įdomu tai, kad jūreiviai tekstą rašytą didžiosiomis raidėmis supranta kaip rėkimą, t.y. šiurkščią komandinę kalbą. Visai neseniai buvo pripažinta, kad toks informacijos rašymo būdas yra erzinantis, todėl buvo nuspręsta jo atsisakyti. Pagrindinė perėjimo prie rašymo mažosiomis raidėmis priežastis, greičiausiai, finansinė- taip Pentagonas ketina sutaupyti nemažai pinigų.

Didžiosiomis raidėmis rašė ir rašo nemažai garsių asmenybių, tarp kurių yra žinomų verslininkų, aktorių bei menininkų. Kitas klausimas, kaip jiems sekėsi ar sekasi bendrauti su aplinkiniais…

Reziumuojant, galima būtų prisiminti grafoterapijos bei paties rašymo efektyvumą ir naudą žmogaus asmenybei. Vilniuje tai išbandyti gali kiekvienas. Detalesnę informaciją mielai suteiksime telefonu arba raštu.

Parašykite komentarą