Smurtautoją galima pažinti iš rašto

Smurtas prieš sutuoktinį, smurtas prieš vaikus ar gyvūnus tampa kone kasdiene informacija. Smurtas yra viena ekstremaliausių agresijos formų, kuri pasireikškia psichine, fizine arba seksualine forma. Bet kuri iš minėtų smurto formų gali paversti žmogaus gyvenimą nepakeliama našta. Smurtas gali išardyti šeimas, sugriauti tarpusavio santykius, tiek suaugusiems, tiek vaikams palikti ilgalaikes psichologines ar net fizines žaizdas.

Kokios priežastys verčia žmogų griebtis smurto. Psichologai tai paaiškina gan lakoniškai. Susikaupus pakankamai daug neigiamų veiksnių bei problemų ir laiku jų neišsprendus (nemokant išspręsti), taip pat nesulaukus palaikymo iš žmonių, kurie yra šalia, smurtas išsiveržia į paviršių kaip būdas susidoroti su mūsų gyvenimo problemomis ar nepakeliamais iššūkiais. Dažnai  silpnos asmenybės (dažniausiai vyrai) taip kompensuoja savo žemą savivertę ir nepilnavertiškumo kompleksus. Neretai jie turi ir jų mažą ego kompensuojantį hobį- medžioklę.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ar įmanoma prieš pradedant ilgalaikius santykius nustatyti asmens polinkį į smurtą. Grafologai vieningai atsakys, kad taip, įmanoma. Štai keli požymiai, aiškiai pastebimi rašysenoje padėsiantys nustatyti potencialų smurtautoją ir galbūt išvengti glaudesnio bendravimo su juo artimoje aplinkoje, tame tarpe  darbinėje.

  1. Statmenai rašomos raidžių detalės rašomos į apačia gerokai sustorėja lyginant su viršutine dalimi. Tai identifikuoja rašiusiojo pyktį ir įtampą rankoje. Nėra dažnai pastebimas požymis bet jis yra, rašęs asmuo tikri turi stiprų polinkį į agresiją ir smurtą.
  2. Ant lapo aiškiai matoma jėga ir spaudimas rankos, kuri rašė- raidės ir žodžiai kone įspausti popieriuje. Spaudimas rašant gali būti matomas visame tekste arba tik jo fragmentuose. Abiem atvejais tai yra polinkio į smurtą požymis.
  3. Aštrios ir kampuotos su užkirtimais raidžių detalės dar vienas iš dažnai pasitaikančių agresijos požymių rašte.

 

 

 

 

 

 

Visos aukščiau paminėtos rašte matomos smurtą ir agresiją parodančios detalės sutinkamos ir liūdnai pagarsėjusių serijinių žudikų tarpe (laiškuose ir pan. žr. pav.), nors kai kurie jų buvo labai malonios išvaizdos, kas padėdavo lengvai susirasti aukų moterų. Taigi, rašysena gali parodyti tikrąjį asmens veidą, o tiksliau, kas yra jo galvoje. Net tie, kurie ranka ant popieriaus rašo retai, pasirašydami palieka tuos pačius požymius paraše.

Tad prieš nuspręsdami pradėti ilgalaikius santykius arba priimdami naują darbuotoją paprašykite jį arba ją parašyti keletą eilučių…