Tai pirmoji ir, kol kas, vienintelė Lietuvoje svetainė skirta grafologijos mokslui. Čia surasite daug naudingos informacijos, galėsite praplėsti savo žinias apie raštą, grafologiją bei jos panaudojimą savo gyvenime.
Grafologinė rašysenos analizė – unikalus savo tikslumu, operatyvumu ir informatyvumu psichologinės diagnostikos būdas, leidžiantis apibūdinti žmogaus asmenybę.
Grafologija pasaulyje plačiai naudojama versle ir privačiose sferose. Versle – tai daugelyje šalių neatsiejama personalo specialistų darbuotojų atrankoje naudojamų priemonių. Privačiai grafologija kaip sudedamoji žmogaus vertinimo priemonė naudojama psichologų, pedagogų ir pan. Neretai grafologų pagalbos prašo teisėsaugos institucijos, kai norima nustatyti asmens psichologinį portretą.
Kaip raštas atskleidžia asmenybės bruožus?
Raštas dažnai apibūdinamas kaip smegenų diagrama. Mokslininkai tyrėjai, dirbantys neurologijos srityje nustatė nervines raumenų reagavimo tendencijas, kurios susietos su specifiniais asmenybės bruožais. Kiekviena asmenybės savybė atspindima tam tikru smegenų neurologiniu modeliu. Kiekvienas smegenų neurologinis modelis sukuria unikalų neuro muskuliarinį judesį, kuris yra vienodas visų asmenybių, turinčių tą pačią savybę. Rašant šie neuro muskuliariniai judesiai atsiranda nesąmoningai. Kiekvienas judesys rašant atskleidžia specifinį asmenybės bruožą. Rašysenos tyrinėtojas nustato šiuos požymius ir nusako atitinkamas asmenybės savybes. Raštas tai lyg kūno kalba, tačiau labiau specifinė ir turinti daugiau nesąmoningai paliktų ženklų.
Kokius bruožus pagal raštą gali nustatyti grafologas:
- Savivertė ir lyderystė
- Intelektas ir kūrybingumas
- Socialumas
- Veržlumas
- Temperamentas
- Trūkumai
Ko negali nustatyti grafologas:
- Amžiaus
- Rasės
- Lyties
- Religijos
- Politinių pažiūrų
- Kairiarankis ar dešniarankis
- Ateities
Grafologijos privalumai:
- Objektyvumas
- Paprastumas – tik 1 popieriaus lapas
- Operatyvumas
- Neribojama vieta
- Kandidatui nėra galimybės prisitaikyti, pasiruošti
- Nustatymo lygis- 85-95% tikslumo
Kas naudoja grafologiją?
- Ją naudotis gali kiekvienas, norintis labiau pažinti save ir kitus.
- Individai, norintys pažinti save ir tobulėti, naudodami grafoterapiją asmeniniams trūkumams pašalinti.
- Vieniši žmonės,norintys išsirinkti tinkamą partnerį.
- Poros, norinčios pagerinti tarpusavio ryšį bei bendravimą, geriau suprasti vienas kitą.
- Darbdaviai besirenkantys darbuotojus.
- Teismai tirdami abejotinus dokumentus.
- Teisėsaugos atstovai, norintys pagal raštą sudaryti žmogaus psichologinį portretą.
- Advokatai, pasirenkant prisiekusiuosius.
- Psichologai, asmenybių tobulėjimui ir terapijai (grafoterapjia).
Net šiais pažangiausių skaitmeninių technologijų laikais grafologija tebėra naudojama tiek versle, tiek žmogaus asmeniniame gyvenime.Tikiuosi daugelis Jūsų čia suras įdomios, gyvenime pritaikomos informacijos. Ilgametė patirtis grafologijos srityje parodė, kad šį mokslą kiekvienas gali panaudoti savo tobulėjimo bei kitų pažinimo tikslais.
Pagarbiai
Rolandas Bilinskas