Sąmokslo teorija apie sąmokslą

Pasikėsinimas į JAV prezidentą Donaldą Trumpą sukėlė didelį atgarsį. Tačiau pamėginkime pažvelgti į šį sąmokslą kritiškai ir sąmoksle įžvelgti sąmokslo teoriją. Šioje istorijoje yra nemažai klaustukų ir keistų faktų. Visos pateiktos įžvalgos yra asmeniškos, subjektyvios ir paremtos tik viešai prieinama informacija.

Holivudas yra pastatęs ne viena aštraus siužeto filmą apie pasikėsinimą į svarbius asmenis. Šis atvejis primena vieną iš filmų “Shooter”, kuriame pagrindinį vaidmenį atlieką Mark Walhberg. Apskritai, kai kurie įvykiai pasaulyje, primena ne vieno praeityje matyto filmo siužetą.
Kas stebina šaudynėse Pensilvanijoje. Pradėkime nuo to, kad tariamas šaulys nekliudomas, su išties nemažų gabaritų automatiniu ginklu, laisvai prisiartina, užsilipa ir įsikuria ant netoliese esančio pastato lygaus, šviesaus stogo be jokios maskuotės ir iki pat lemtingų šūvių lieka nepastebėtas specialiųjų tarnybų agentų, kurie ir turėjo būti ant minėto pastato stogo, taip užtikrindami visų nesaugių vietų apsaugą. Ne paslaptis, kad svarbių asmenų apsaugos profesionalai įvertina kiekvieną galimą pasikėsinimo scenarijų, taigi ir vietas, iš kurių būtų galima pasikėsinti. Saugos perimetras, zonos, sektoriai į kuriuos patenka tik patikrinti asmenys yra atidžiai stebimos ir civiliais persirengusių agentų. Minėtos zonos patikrinamos ir „išvalomos“ keletą dienų prieš planuojamą renginį, iki kurio joks pašalinis į „išvalytas“ zonas negali patekti.
Ne mažiau nuostabą keliantys ir saugumo agentų buvusių netoliese D.Trumpo, veiksmai pasigirdus šūviams ir po jų. Trumpas palietęs ausį ir galimai pamatęs kraują krentą ant pakylos grindų, o agentai vienas po kito suvirsta ant jo, taip, tarsi norėdami pridengti kandidatą į prezidentus nuo galimų pakartotinių pataikymų iš visų įmanomų pusių. Po kiek laiko saugumo agentai vienas po kito pakyla ir apsikabinę pridengdami Trumpą, kažkodėl lyg susitarę nuleidę galvas, pajuda link nusileidimo nuo pakylos. Užuot maksimaliai užtikrinę saugomo asmens gyvybę nuo galimų pakartotinų šūvių ir palenkdami jo galvą bei kūnais uždengdami Trumpą, saugumo agentai leidžia jam, lyg kokioje specialiai surežisuotoje fotosesijoje, rėžti šūkį su ryžtą bei kovingumą pabrėžiančiu revoliucionieriaus rankos judesiu.
Taigi, saugumo agentai net kelis kartus atidengia DTrumpą potencialiems šauliams, kurie galėjo dalyvauti suplanuotame nusikaltime. Kodėl agentai nesivadovavo protokolu kuo skubiau patraukti saugomą asmenį iš pavojingos vietos.
Toks saugumo agentų darbas kiek skiriasi nuo matytų pasikėsinimų, kai asmens sargybiniai tuoj pat aklinai uždengia saugomą žmogų apsauginiais skydais (žr. paskutinę nuotrauką) bei savo kūnais iki šis pasodinamas į automobilį. Juk Pensilvanijoje galėjo būti ne vienas šaulys. Trumpo atvejų, jis pats vadovauja saugumo agentams, liepia jiems palaukti sakydamas “wait, wait, wait”, tarsi buvo suplanuotas stabtelėjimas reklaminėms nuotraukoms. Neabejotinai po šio įvykio padidės žinomo prekės ženklo „5.11“ kojinių pardavimai, mat vienas iš agentų buvo užsimovęs būtent tokias, puikiai matomas nuotraukose. Kaip geriausiuose holivudiniuose filmuose…
Keletas neatsakytų klausimų ir pastebėtų detalių
Paauglys (20-metis), laisvai užsiropščia ant netoliese esančio pastato stogo, be jokios maskuotės, be priedangos ir paleidžia net kelis šūvius į tribūnos pusę. Po šūvių jį pakankamai greitai “neutralizuoja” žmogus ar žmonės iš apsaugos. Beje, filmuose tokie „neutralizatoriai“ taip pat neužilgo žūva keistomis aplinkybėmis. Kitaip tariant, galai į vandenį. Tariamas šaulys, pasak užsienio spaudos, nušaunamas į pakaušį, nors neutralizuoti šaudymą galimai būtų užtekę pataikyti ir į kitas kūno vietas.
Visa turima vaizdo medžiaga kameromis ar kamera filmuota tik iš vieno rakurso, kuris yra iš kitos nei pašauta ausis pusės. Reikia pažymėti, kad vėliau nuotraukos darytos iš įvairių pusių, kurių dauguma profesionalios, vertinant ir patriotiškas kompozicijas su vėliava fone.
Stebėtinai greita paties Trumpo reakcija ir sprendimas kristi ant grindų. Už jo esantys žmonės, net aidint šūviams, lieka stovėti. Įprastai ant žemės saugomus asmenis parverčia apsaugos darbuotojai, kurie treniruoti greitai reaguoti ekstremaliose ir stresinėse situacijose.
Kodėl beveik visi Trumpą po šūvių apsupę agentai pasilenkę ir lyg slepiantys veidus, užuot palenkę saugomo asmens galvą, o patys stebėję aplinką.
Kodėl agentai D.Trumpui atsistojus, tarsi atsipalaiduoja, prie scenos subėga fotografai, tarp kurių galėjo būti ir žudikas. Diletantai ar žinoję, kad daugiau nieko neįvyks.
Ant buvusio prezidento rankos nėra ryškių kraujo žymių, nors kiekvienas po sužeidimo instinktyviai ranka uždengia sužeidimo vietą. Kraujo nėra ir ant Trumpo galvos už ausies. Ausies kremzlė vizualiai atrodo sveika.
Kaip vieno iš agentų, kuris vienintelis be tamsių akinių, palinkusiu prie Trumpo, rankoje atsiranda tvarstį ar rankšluostėlį primenanti medžiaga, kuria jis šluosto kraują nuo buvusio prezidento skruosto. Tai ne nosinė ir ne fantazija iš priekinės švarko kišenės. Gal turėjo pasiruošęs.
Trumpo raudoną kepuraitę visą kandidato evakuacijos nuo scenos laiką, lyg svarbų įkaltį, agentai pasikeisdami neša iki automobilio. Kuo ypatinga ši Trumpo dėvėta raudona beisbolo kepurėlė su snapelių, kad ją saugumo agentai nešė iki automobilio.
Automatinis šautuvas marksman rifle AR-15 yra pėstininkų šautuvas, iš kurio galimai šaudė žudikas, nėra snaiperių ginklas ir nepasižymi dideliu taiklumu, ypač nelabai patyriusio šaulio rankose. Kodėl šaulys nepasirinko snaiperinio šautuvo.
Kodėl iš oro teritorijos nestebėjo dronai, kurie plačiai naudojami teisėsaugos.
Tik keletas pastebėtų detalių sensacingo įvykio fone.
Tad padėliokime holivudišką scenarijų, kuris tebūnie būna skirtas tik sąmokslo teoretikams.
Šio įvykio pabaiga, kaip tikrame filme, laiminga – parkrito kaip kandidatas, pakilo kaip būsimas prezidentas.
 
Gali būti 4 žmonės vaizdas