Grafoterapija

brainwrite (1)Grafoterapija viena moderniausių ir efektyviausių elgsenos koregavimo priemonių. Ji veiksminga dėl dviejų priežasčių. Visų pirma neuro muskuliarinis ryšys turi tiesioginę įtaką nerviniams veiksniams smegenyse, kurie įtakoja elgseną. Antra, visi pokyčiai asmeniui akivaizdžiai pastebimi, tad tai dar labiau sustiprina elgsenos pokyčius sąmonės ir pasąmonės lygmenyje.

Grafoterapija tai tarsi minčių perprogramavimas, keičiant atskirus aspektus rašte ir juos sistemingai bei sąmoningai naudojant. Tam reikia nuoseklumo ir šiek tiek kantrybės, tačiau rezultatai nustebina daugelį išbandžiusių šį paprastą metodą.

rasymas vonioje

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ką galima pakeisti/koreguoti grafoterapijos pagalba?

Temperamentą

Socialumą- gebėjimą laisviau bendrauti su aplinkiniais žmonėmis

Savivertę

Agresiją

Kruopštumą

Susikaupimą ir koncentraciją

Nuoseklumą

Grafoterapijos veiksmingumu galima įsitikinti jau po pirmo užsiėmimo. Koreguojant raštą, koreguojamos ir tam tikros žmogaus savybės. Pateiktame pavyzdyje matome jaunuolio rašto pokyčius po 2 valandų kaligrafijos-grafologijos užsiėmimo.

grafoterapijos veiksmingumo pavyzdys

Grafoterapijos veiksmingumo pavyzdys. Nr.1 prieš grafoterapija, Nr.2 po. Jaunuolio rašto pokyčiai akivaizdūs-raidžių dydis, eilučių kryptis.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Daugelis žmonių, patys to net neįtardami, grafoterapiją naudoja kasdien. Tai ir teksto rašymas, ir įvairių piešinių bei figūrų paišymas užrašų knygelės ar darbo kalendoriaus paraštėse. Tuo metu vyksta nesamoninga relaksaciją, kurią diktuoja mūsų smegenys. Rankų judesiai, motorika, tik atlieka smegenų „masažisto“ vaidmenį.

Grafoterapija be didesnės intervencijos naudojama ir kaligrafijos užsiėmimų metu, kai kursų dalyviai mokosi tobulinti savo raštą. Tuo pat metu jie tobulina ir savo asmenybę. Ne vienas namie praktikuodamas kaligrafijos pamokose išmoktus bazinius pratimus, skirtus lavinti rašyseną, prisipažįsta pailsintis ir atsipalaiduojantis. Tad grafoterapija- rašymas ranka yra pripažintas kaip viena paprasčiausių ir beveik nieko nekainuojančių terapijos metodų.

Parašykite komentarą