Verslui

Henris Fordas yra pasakęs: „Geri darbuotojai kainuoja daug, bet blogi kainuoja dar daugiau“. Personalo vertinimas viena pagrindinių personalo darbuotojų (HR) funkcijų ir pareigybių. Šiandien grafologinė analizė kaip sudėtinė personalo atrankos ir įvertinimo dalis naudojama daugelyje šalių Europoje taip pat JAV, Izraelyje, Rusijoje.

slider-recruitment-advertising-590x288Vertinti potencialius ar esamus darbuotojus prireikia įdarbinant, planuojant rezervą ar galvojant apie motyvaciją bei paaukštinimą. Personalo darbuotojų profesionalumas lemia ne tik tinkamą atskirų darbuotojų parinkimą bet ir visos įmonės sėkmę.

 

Rašto grafoanalizė turi ne vieną pranašumą, lyginant su kitais įprastiniais atrankos metodais:

  1. Kandidatus galima vertinti nuotoliniu būdų, t.y. tiesiogiai nedalyvaujant pokalbiuose.
  2. Objektyvumas. Psichologui norinčiam nustatyti žmogaus asmenybę būtina matyti žmogų. Grafologas analizuoja žmogaus raštą  nematydamas jį rašiusio asmens. Tad rašančiojo išvaizda, kūno kalba, amžius, rasė ar apranga neįtakoja grafoanalizės rezultatams.
  3. Personalo atrankai visuomet trukdo esminis faktorius- mes pristatome save ne tokius, kokiais iš tiesų esame, o tokius, kokius mus norėtų matyti aplinkiniai. Atranką vykdančiai kompanijai visuomet lieka neatsakytas klausimas: ar jie bendravo su tikra asmenybe, ar su save tinkamai pristatyti mokančia persona. Grafologai mato tikrasias kandidatuojančio asmens savybes, o ne jo įvaizdį.
  4. Kandidatas, net ir norėdamas, negali sufalsifikuoti atsakymų arba pateikti save kitokiu, nes jis paprasčiausiai nežino kokie atsakymai turi būti. Grafologinei analizei neįmanoma pasiruošti- asmuo tiesiog rašo tekstą laisva arba pasiūlyta tema.
  5. Kandidatų interviu būna pakankamai subjektyvūs, kadangi dalyvaujantis atrankoje stengiasi pabrėžti savo stipriasias puses, o silpnasias nutylėti. Profesionalus grafologas gali pateikti išsamią ir objektyvią kandidatuojančio charakteristiką  šiam dar neatvykus.
  6. Raštas identifikuoja individualias žmogaus savybes, esančias jo pasąmonės lygmenyje.

                                         

images

Operatyvus esamų ir naujų darbuotojų suderinamumas yra viena esminių sąlygų, įtakojančių kompanijos produktyvumą ir pelningumą.

Grafoanalizės pritaikymas atrankoje:

  • Rašto grafologinė analizė gali būti viena iš sudedamųjų dalių vertinant įvairaus lygio vadovų kandidatūras, nusakant jų asmenybės bruožus.
  • Operatyviai atrenkami galimi geriausi kandidatai iš didelio pareiškėjų skaičiaus.
  • Operatyvus įvertinimas asmens tinkamumui vienai ar kitai pozicijai (lyderio savybės- vadovavimas komandai, padaliniui ir pan., gebėjimas laisvai komunikuoti- aktyvaus pardavimo sfera, sąžiningumas- darbas su pinigais, konfidencialumas- dirbant su vertybėmis, komercinėmis paslaptimis ir pan.).

Parašykite komentarą