Kokių parašo tipų reikėtų vengti

Vertinti žmogų vien tik pagal parašą yra kiek rizikinga, nes parašu asmuo parodo ne koks yra iš tikrųju, o koks norėtų būti aplinkinių akyse. Vertinant asmens parašą, susidaryti išsamesnį žmogaus portretą padeda ir jo rašysenos pavyzdys. Taigi, parašas yra tik oficialioji asmens rašysenos dalis, tačiau ir jis patyrusiam grafologui gali nemažai pasakyti.

Grafoanalizės specialistų teigimu, pasirašydamas žmogus kiekvieną kartą tarsi palieka pasauliui žinutę “Štai koks aš esu”. Tad norint sužinoti ar tikrai pasirašęs asmuo optimistas ir stiprus lyderis vertėtų pažvelgti ir į jo ranka rašytą tekstą, kuriame tikrai rasime parašo pozicionuojamą informaciją patvirtinančių arba paneigiančių ženklų.

Nenuostabu, kad vieni parašai mums patrauklūs, kiti ne. Tą patį galimą būtų pasakyti ir apie mus supančius žmones. Visų žmonių parašai skirtingi, nes skirtingos ir jų asmenybės. Tad kokių parašų reikėtų vengti norint aplinkiniams sudaryti kuo geresnį įspūdį apie save. Jei pastebėsite nors vieną iš paminėtų parašo požymių, tikrai vertėtų kuo skubiau pamąstyti ar neverta savąjį parašą pakoreguoti, juk tai mūsų vizitinė kortelė mus supančiam pasauliui.

Kodėl verta keisti parašą

Daugumos žmonių parašas susiformuoja ties 15 gyvenimo metais. Neretai tai būna tėvų parašo kopija. Tikrai sutiksite, kad paauglystėje sukurtas parašas negali reprezentuoti subrendusios asmenybės, tad jei jūsų parašas nepasikeitęs nuo mokyklos laikų, reikėtų susimąstyti. Juk pasirašome ieškodami perspektyvaus darbo ar prašydami paaukštinimo. Kažin ar paauglio parašas padarys didelį įspūdį darbdaviams.

Ko reikėtų vengti paraše

Parašas perbrauktas viena ar keliomis linijomis. Tai vienas iš nepageidaujamų požymių. Perbrauktas parašas parodo, kad asmuo nėra patenkintas savimi, jei perbraukimas yra keliose vietose, tai reiškia, kad asmuo gali būti nusiteikęs destruktyviai savo ar kitų atžvilgiu. Jei parašas perbrauktas viena ar keliomis vertikaliomis ar horizontaliomis linijomis, pasistenkite jų išvengti pasirašydami. Grafologai vienareikšmiškai pataria kuo greičiau perbraukimų atsisakyti.

Užmaskuotas parašas. Jiems priskiriami parašai, kurių pradžia- vardas arba pavardės pirmoji dalis paslėpta kilpoje ar kitaip apraizgyta linijomis. Grafologija teigia, kad parašo arba jo dalies apraizgymas reiškia žmogaus norą pasislėpti viešumoje, nesaugumo jausmą, nenorą būti atviriems. Žmonėms pasirašinėjantiems minėta maniera sunkiau susirasti draugų, jie baiminasi būti įskaudintais aplinkinių. Neretai toks parašas būdingas padidinto jautrumo asmenybėms, norinčioms apsaugoti save nuo aplinkinio pasaulio. Jei jūsų paraše yra minėtų požymių, atsikratykite jų ir pamatysite, kad gyvenimas pasikeitė. Juk pakeitus parašą mes keičiame ir save. Apie parašo svarbą galite paskaityti šiame skyriuje.

Mažas parašas. Labai mažas parašas (lyginant su įprastiniu žmogaus raštu) parodo pasitikėjimo stoką kasdieninėje rutinoje. Jei tokiame paraše kartu yra požymiai, charakterizuojantys jo savininko žemą savivartę, tai gali lemti neišsenkamo kuklumo ir nepasitikėjimo savimi atsiradimą. Mažo parašo savininkai dažniausiai būna nuvertinę save lyginant su aplinkiniais. Jiems atrodo, kad jie mažiau uždirba, prasčiau atrodo, mažiau talentingi nei kolegos ar aplinkiniai. Neretai tokie žmonės įsitikinę, kad jų savigarba nuolatos paminama kitų, jie nedrįsta išsakyti savo nuomonės, nes yra per daug bailūs tai padaryti. Anksčiau ar vėliau mažo parašo savininkai susiduria su psichologinėmis problemomis, tad jei jūsų parašas tikrai mažas, šiek tiek padidinkite jį. Svarbu tai darant nepersistengti, kadangi parašas negali būti per daug didelis. Bet tai jau kitas požymis kalbant apie žmogaus rašytine vizitine kortelę.

Grįžtantis atgal parašas. Toks parašo tipas pasitaiko gan dažnai. Parašo pabaigoje linija nesibaigia ir grįžta atgal į parašo pradinį tašką. Tokio parašo savininkai negali gyventi be praeities. Jie dažniau nei kiti galvoja apie praeities įvykius, nesvarbu geri ar blogi jie buvo. Norintiems matyti savo parašą pabrauktą apačioje, geriau tai daryti iš kairės į dešinę. Tai pozityvus judėjimas į priekį, teigiamai veikiantis tiek parašą, tiek patį žmogų.

Skubotas parašas. Nuolat skubančio asmens parašas pasitaiko labai dažnai. Tokia maniera pasirašytas parašas tarsi perteikia jų savininko mintis: „šimtus kartų kasdien turiu pasirašyti, tad parašyti pilnai ir įskaitomai vardą ir pavardę neturiu laiko“. Yra kelios tokio pasirašymo priežastys. Viena jų- rašančiojo mintys skrieja greičiau nei spėja užrašyti ranka. Kita- rašančiajam visiškai nesvarbu ar kas nors sugebės perskaityti jo rašyseną ar parašą, nes tam tiesiog nemato prasmės skirti daugiau pastangų ar laiko. Neretai tokie asmenys neturi laiko ir kruopštesniam pareigų ar darbų atlikimui bei atsakomybei už juos. Tereikia labai nedaug- tik kiek daugiau pastangų kruopščiau užrašyti savo vardą ir/ar pavardę, juk tai jūsų vardas ir pavardė, kuriuos aplinkiniai turi gerbti. Bet visų pirmą, gerbti privalo pats jų savininkas, tad stenkimės pasirašyti kuo labiau įskaitomai ir aiškiai.

Koks parašas parodo asmens lyderystės potencialą ir kaip susikurti stiprų paraša galite sužinoti ir išmokti seminaruose.

P.S. LR seimo narių parašų lape nesunkiai surasite kai kuriuos aukščiau aprašytus „simptomus“.

seimunu parasai 2

LR seimo narių parašai

 

 

  3 komentarai įrašui “Kokių parašo tipų reikėtų vengti

 1. andrius
  2013-09-21 at 1:48 pm

  sitas tikrai idomus straipsnelis

 2. admin
  2013-09-18 at 6:23 pm

  Tikimės skaniai ir naudingai….

 3. toms
  2013-09-18 at 6:11 pm

  …“susiskaite teksciux“… 🙂

Parašykite komentarą