Mūsų parašas- mūsų vizitinė kortelė, kurią pateikiame visuomenei. Grafologai teigia, kad yra ne vienas požymis, charakterizuojantis parašą teigiamai arba neigiamai.
Parašas grafinė asmens identifikavimo informacija, galinti palikti aplinkiniams teigiamą įspūdį, arba atvirkščiai, sukelti nepasitikėjimą žmogumi. Tai svarbu ne tik verslininkams bet ir politikams. Neretai siekiantys užimti svarbius postus versle ar politikoje, ir žinantys parašo svarbą, kreipiasi pagalbos į grafologus.
Pateikiame kandidatų į prezidentus parašų vertinimą (grafoanalizę) pagal gautą pavyzdį. Pateikta nesutrumpinta ir neredaguota kandidatų vertinimo grafoanalizė, nei buvo publikuota dienraštyje „Lietuvos rytas“.
Z.Balčytis. Asmuo turi išreikštus lyderio bruožus. Greitai priima sprendimus. Veržli ir kiek susireikšminusi asmenybė- asmeninis ego gerokai padidintas. Nori ir reikalauja, kad aplinkiniai jį gerbtų. Kiek kategoriškas, turi atkaklumo, siekiant tikslo, bruožų. Šiame gyvenimo laikotarpyje nusiteikęs optimistiškai ir pozityviai. Šiam žmogui, greičiausiai, nesvetimas sarkazmas bei humoro jausmas.
D.Grybauskaitė. Turi lyderio savybių, gebanti prisiimti atsakomybę, tačiau slėpti tikrąjį savąjį „aš“ linkusi asmenybė- nėra sociali asmenybė. Tai karininko tipo vadovas, vykdantis nurodymus, mėgstantis įsakinėti, norintis rezultato „čia ir dabar“. Skubotas parašas parodo, kad rašančiajam nėra svarbu ar kas nors sugebės perskaityti jo parašą, nes tam tiesiog nemato prasmės skirti laiko. Šiai asmenybei svarbus greitas rezultatas, o ne procesas.
A.Paulauskas. Sociali, atkakliai ir nuosekliai tikslo siekianti asmenybė, sugebanti sklandžiai dėstyti mintis. Mėgsta vadovauti, tačiau nėra stiprus lyderis. Pasižymi labai gera savitvarda. Turi perfekcionisto bruožų. Aukšta savivertė. Linkęs neskubant įsigilinti į esmę (ilgas parašas, sklandžiai suraitytas). Entuziastas savo veikloje.
N.Puteikis. Parašo stilistika lakoniška, kas parodo, kad šis žmogus visuomenėje nesijaučia saugus. Turi garbėtroškos, arogancijos bruožų. Šio žmogaus svajonės prasilenkia su realybe. Daugiau informacoijos apie šią asmenybę pateikia jo raštas, esantis šalia. Arogantiškas ir jautriai į asmeninę kritiką, pastabas reaguojantis žmogus. Jam būdinga nuotaikų kaitą, gali greitai susierzinti, įsižeisti. Nenuoseklus veiksmuose, stokoja kantrybės, gali keisti savo nuomonę. Greičiausiai yra išsiblaškęs, nesugeba susikoncentruoti ties daroma veikla. Plepus/šnekus. Pajutęs silpnesnį šalia, mėgsta dominuoti, pasirodyti.
B.Ropė. Socialus, mėgstantis vadovauti, bet nėra stiprus lyderis, lakoniškas, kategoriškas ir nelinkęs gražbyliauti žmogus. Greitai priimantis sprendimus.
V.Tomaševskis. Bailus atsargumas. Po kiek išpūsta oficialia išvaizda/įvaizdžiu slepiasi ribota ir uždara asmenybė. Visuomenėje nesijaučia saugiai. Nėra užtikrintas dėl to ką daro ir kas gali nutikti vėliau (nepasitikėjimas savimi).
A.Zuokas. Stipriai išreikštas ego, atsakomybės ir garbės poreikis. Nuoseklaus ir aštraus mąstymo, pasižymintis savitvarda, racionalus žmogus. Aukšta savimonė, rodanti, kad šis žmogus turi baimę būti pašieptas, išjuoktas. Pastebimas uždarumas ir nenoras parodyti tikrojo „aš“. Šis žmogus gali generuoti įdėjas, bet nelinkęs dalyvauti jų realizavime. Tikslo siekia neskubėdamas, sistemingai. Parašas bei šalia papildomai parašyta pavardė rodo nuoseklumą darbuose. Turi narcicizmo požymių. Šis žmogus linkęs, kad jo žodis būtų paskutinis ir neginčijamas.
Grafologo komentaras: kai kurių kandidatų parašai galėtų būti nežymiai pakoreguoti (D.Grybauskaitės, A.Paulausko) ir būtų gerokai patrauklesni visuomenei. Kitems reikėtų kiek žymesnių korektūrų (V.Tomaševskis, A.Zuokas). Komentaras yra rekomendacinio pobūdžio, remiantis grafologijos teorija bei praktika. Aukščiau pateikta parašų grafoanalizė sudaryta objektyviai vertinant kiekvieną parašą ir nebuvo įtakota pačių kandidatų, ar su jais susijusių asmenų.