Rinkiminėje kovoje, kaip šachmatų partijoje, svarbu nuspėti oponento elgesį, žinoti jo charakterio teigiamas bei neigiamas puses. Pažvelgę į rašysenos bei parašo pavyzdžius patyrę grafologai pakankamai greitai ir tiksliai gali nusakyti rašiusiojo asmens charakterio bruožus.
Ką apie pagrindinių kandidatų į galingiausios pasaulio valstybės vadovo postą, t.y. H.Clinton ir D.Trumpo charakterius pasako jų rašysena ir parašai.
D.Trumpas. Į akis krenta kampuotos rašto bei parašo raidžių formos. Tekste nėra puslankių ar ovalių formų raidžių- tik kampuotos. Taip pat šis žmogus visiškai nenaudoja vadinamojo kursyvo, taigi tekste naudojamos tik spausdintinės raidės. Parašas nors ir vientisas, ir jame galima perskaityti savininką, dominuoja aštrios ir kampuotos formos. Atsižvelgus į tam tikrų parašo raidžių mastelį ir rašymo manierą, galima sudaryti esminių D.Trumpo charakterio savybių sąrašą.
Rašęs (D.Trumpas) žmogus nekantrus, aštraus ir logiško mąstymo, strategiškai žiūrintis į priekį “žaidėjas”. Tam tikrų raidžių proporcijos byloja, kad tai argumentuojanti asmenybė, gebanti generuoti idėjas, bei turinti savo filosofiją. Tai arogantiškas, kategoriškas ir išdidus optimistas (teksto kryptis), pasitikintis savimi, be elegancijos tiesmukiškai einantis link užsibrėžto tikslo.
Įdomu tai, kad jaunystėje D.Trumpo asmenybė, kaip ir jo parašas (žr. nuotrauką), buvo gerokai kitokia.
Jaunojo Trumpo parašas (1964m.) byloja, kad būsimasis kandidatas į prezidentus tuomet buvo jautrus ir jautėsi pažeidžiamas. Greičiausiai, būtent šių silpnų asmenybės savybių maskavimas ir yra dabartinio D.Trumpo rašto stilius. D.Trumpo rašymo maniera yra tipiška žmogui, norinčiam iškelti savo stipriasias savybes ir maksimaliai paslėpti silpnasias. Brutualumas, aplinkinių nuomonės ignoravimas, polinkis „įgelti“ ar pažeminti kitą, taip keliant savo paties savivertę kažin ar pridės taškų šiai asmenybei.
H.Clinton. Vertikali rašymo maniera rodo, kad šios asmenybės protas vadovauja jausmams ir emocijoms. Veritikalumas pabrėžia puikią savikontrolę. Įdomu ir tai, kad kandidatė rašo tiek kursyvu, tiek ir spausdintinių raidžių stiliumi. Tai byloja apie dalinį nuoširdumą ir tuo pat metu nenorą parodyti tikrąjį savo “aš”.
Tam tikrų raidžių rašymo maniera rodo aiškų tikslo siekimą. Rašte matomas jautrumas kritikai, bet tuo pat metu ši moteris nestokoja pasitikėjimo savimi. Parašas paprastas su noru įtikti aplinkiniams ženklais. Parašo atvirumas ir paprastumas parodo, kad jo savininkė neturi ką slėpti ir ja galima pasitikėti.
Nors ir labai skirtingi, minėtų politinių figūrų parašai, be abejonių, turi teigiamų bruožų, kurių beveik nerasime Lietuvos politikų parašuose. Tai – pilna asmens idetifikacija ir išsamumas.
Apie rekomendacijas koks turėtų būti asmens parašas skaitykite čia.