Ranka užrašytą informaciją įsimename geriau

Ranka užrašytą savo tekstą vaikai ir studentai įsimena geriau nei tą patį tekstą surinktą kompiuterio klaviatūra, teigia  Norvegijos Stavangerio universiteto mokslininkai atlikę tyrimą.

Pasak jų, rašant ranka veikia daugiau raumenų bei jutimų nei spausdinant kompiuteriu, skelbia „The Telegraph“.

Taigi, rašant ranka su rašymo priemone, smegenys gauna daugiau „atsakomųjų signalų“ skirtingai nei renkant tekstą klaviatūra, kuomet vyksta klavišų spaudimas. Būtent rankų motorika, kai pirštai rašikliu raito raides, pagerina užsirašomo turinio įsiminimą.

Įtakos tam, kad ranka užrašytas tekstas yra atsimenamas geriau, turi ir tai, kad rašymas rašikliu ar pieštuku trunka kiek ilgiau nei spausdinimas. Norvegų mokslininkai taip pat nustatė, kad rašant ranka veikia daugiau smegenų sričių nei spausdinant.

Akademikų teigimu, šis atradimas rodo, kad rašymas ranka yra svarbi mokymosi ir informacijos kaupimo proceso dalis. Tyrimą mokslininkai atliko šešias savaites eksperimentuodami su nežinomą abėcėlę besimokančių rašyti suaugusiųjų grupėmis.

Užrašomas tekstas naudingas ne tik smegenims.

Ilgai nerašius ranka, rašysena keičiasi. Ji tampa neišvaizdi, kreivomis raidėmis ir banguojančiomis eilutėmis. Nieko keisto, tiesiog jūsų ranka atprato tai daryti. Rašydami laviname ne tik riešus bet ir smulkiąją rankų motoriką. Ilgą laiką pirštais baksnojant tik kompiuterio klaviatūros klavišus rankų motorika atrofuojasi.
Renkant tekstą klaviatūra riešai beveik nejuda, todėl gebėjimas plastiškai
ir dailiai kažką užrašyti ranka pamažu nyksta, jau nekalbant apie riešo sindromą, kuriuo skundžiasi vis daugiau jaunų žmonių.

Nemažai kuriančių asmenybių visame pasaulyje pripažįsta, kad pirma savo mintis užrašo ant popieriaus ir tik vėliau surenka kompiuteryje. Rašymo ranka greitis atitinka žmogaus mąstymo greitį, todėl rašant minčių seka nuoseklesnė ir sklandesnė, galima apgalvoti kas parašyta.

Kaligrafija- viena iš meno šakų, kurią išmokti gali kiekvienas mokantis rašyti. Kaligrafijos pagalba ne tik lavinama rašysena, bet ir asmenybė.

Daugiau informacijos apie kaligrafijos kurus galite rasti čia.