Vadovo parašas įtakoja verslo rezultatus?

Įmonės vadovo (CEO- angl. chief executive officer) parašas gali būti svarbus siekiant užbrėžtų tikslų. Pasirodo čia lemiamą vaidmenį lemia dydis. Taip, vadovo parašo dydis.

Tyrimą atliko Harvardo verslo analitikai, ištyrę daugiau kaip 600 įmonių vadovų (CEO) parašus. Buvo analizuojami 500 įvairaus dydžio kompanijų metiniai rezultatai. Tyrimo tikslas buvo išsiaiškinti ar vadovo parašo dydis parodo jo profesionalumą, t.y. turi įtakos įmonės rezultatams. Pasirodo tokia, atrodytų nesvarbi detalė, kaip didelis vadovo parašas gali turėti neigiamu pasekmių visos kompanijos veiklai. Vadovų pasirašinėjančių dideliu parašu rezultatai buvo gerokai prastesni nei vadovų, kurių parašas buvo nedidelis. Tad dydis šiuo atveju nėra teigiamas bruožas, kuriuo reikėtų džiaugtis.

Minėto tyrimo metu, parašo dydis buvo matuojamas atsižvelgiant į keletą kriterijų- pagal parašo užimamą plotą lape, ilgį, atskirų linijų pradžią bei pabaigą. Taip pat, kiek simbolių asmuo naudojo pasirašydamas, didelių raidžių skaičius paraše, ar jis arba ji naudojo pilną savo vardą ir pavardę ar tik sutrumpintą variantą.

signature web

Palyginus kompanijų metines ataskaitas išryškėjo akivaizdūs skirtumai. Metinės ataskaitos ant kurių puikavosi dideli vadovų parašai turėjo daugiau nebūtinų išlaidų, prastesnius pardavimų ir pardavimų augimo rezultatus 3-6 metų laikotarpyje. Dar įdomesnis parašo dydžio sąntykis su įmonėi išduotų patentų skaičiumi. Kuo didesnis vadovo parašas, tuo mažiau įmonei buvo išduotų patentų, o tai reiškia, kad buvo mažiau inovacijų, būtinų kompanijos plėtrai ir konkurencingumui.

Kaip įmonių metinių ataskaitų prastesni rezultatai susiję su dideliais vadovų parašais. Tyrimą atlikusių specialistų nuomone, didelis parašas parodo asmens narcisizmą, pernelyg stipriai išreikštą ego, neigiamai įtakojantį lyderio savybes. Tokie žmonės linkę dominuoti diskusijose, ignoruoja arba jautriai reaguoja į asmeninę kritiką, neretai nuvertina ir menkina savo pavaldinius.

steve-jobs-narcissist

 

 

 

 

 

 

Ar gali vadovas narcizas turėti privalumų? Tyrėjai linkę sutikti, kad atskirais atvejais, tai gali turėti teigiamos įtakos kompanijos rezultatams. Pavyzdžiui viena tokių įdomesnių išimčių, tyrimą atlikusių analitikų nuomone, Steve Jobs. Jis plūdo ir keikė pavaldinius, jis nenorėjo klausyti kitų, jis visuomet darė taip, kaip jam vienam atrodė teisinga. Tačiau ne visiems vadovams narcizams pasiseka. Dažniausiai rezultatai būna gerokai prastesni. Neretai per daug pasitikintys savimi ir savo idėjomis, atmesdami kolegų pasiūlymus ir pastabas priima klaidingus sprendimus. Netgi tokio sėkmingo narcizo kaip S.Jobs veiksmai paliko negatyvių pasekmių- sudirgę ir įžeisti darbuotojai, prarasti talentai bei svarbūs ryšiai industrijoje paliko savo pėdsakus kompanijoje, nepaisant tuo metu buvusių gerų finansinių rezultatų.

Žinoma, žmonės užsiimantys darbuotojų atranka nebūtinai turi pulti matuoti kandidatų į vadovo poziciją parašo. Tyrime dalyvavusių specialistų nuomone, įmonių akcininkai ar investuotojai galėtų ir turėtų atkreipti dėmesį į galimo narcizo kandidatūrą, nes toks žmogus gali turėti neigiamų pasekmių sėkmingai kompanijos veiklai.

Pažvelkite kokio dydžio jūsų parašas. Kokių parašo tipų reikėtų vengti galite sužinoti čia.

Parašykite komentarą